Pandemi ile beraber evde kalma sürelerinin artması ile oyunlarda satış ve indirmelerde son yılların en yüksek rakamlarına ulaştı. Türkiye’de oyun satışları 2020 yılında en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Bu hatırı sayılır yükselme ile geçtiğimiz yıllara kıyasla beklenenin çok üstünde; %29 gibi bir rakam ile büyüme gösterdi.

En Çok Oynanan Oyunlar Nelerdir ?

Pubg Mobile en çok oynana oyun olarak adını ilk sıraya yazdırdı. Türkiye’de 2020’nin en çok oynanan oyunu PUBG Mobile oldu. Bununla beraber, çıktığı günden bu yana popülaritesini koruyan; World of Warcraft, Counter Strike: Global Offensive ve Metin2 gibi klasik, çok oyunculu oyunlar, üst sıralarda yer almaya devam etti. Diğer yandan, bir ¨futbol ülkesi¨ olan ülkemizde oyuncular; FIFA, PES ve FM gibi futbol / menajerlik oyunlarından vazgeçmeyerek bahsi geçen serilerin yeni sürümlerine yoğun ilgi gösterdiler.

En Çok Oynanan Oyunlarda İlk 15

 1. Pubg Mobile
 2. World of Warcraft
 3. League of Legends
 4. Call of Duty – Mobile
 5. Lords Mobile
 6. Fifa 2020
 7. Counter Strike
 8. Fortinite
 9. FM 2020
 10. Pes 2020
 11. Volarant
 12. Metin2
 13. Pubg 
 14. Tom Clancy’s 
 15. Call Of Duty – Black Ops 4

Öte yandan yapılan incelemelere göre ; 2020 yılında en çok oyun alışverişi yapan şehirler sırasıyla İSTANBUL, ANKARA ve İZMİR oldu.

Kadınların oyunlara olan ilgisi 2019 yılına göre %18 artarken 2020 yılında yapılan toplam oyun alışverişinin de % 30′ unu karşıladıkları görüldü.

Sizde En çok oynanan pubg mobile resmi sayfasından indirebilirsiniz.

http://www.pubgmobile.com/tr/event/frostfestival/

Pubg mobile sistem gereksinimleri için bir önceki konumuzu ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

https://www.sipsi.org/pubg-nedir-pubg-sistem-gereksinimleri-nelerdir

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]