ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ? YÜKSELECEK Mİ?

Bilindiği gibi en iyi yatarım araçlarından biri olan altın dolarında yükselmesiyle tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşmıştı. Corona virüs önlemleri kapsamında yapılan aşı haberleri sonrasında aşağıya doğru bir ivme gösteren altın bir anda 90 TL civarında düşerek 462 TL seviyesine gerilemişti. Şimdi herkesin aklında soru işaretleri oluşturan bu düşüş ne yönde devam edicek? altın düşmeye devam edecek mi? sorularına cevap aranıyor.

PEKİ UZMANLAR NE DİYOR?

Yorumcular ; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın  ” Ekonomide yeni bir dönem başlayacağını ” açıklamaları üzerine ekonominin kasım ayında Türk Lirası varlıklara yoğun talep olduğuna dikkat çektiklerini söylemişlerdir. Türk lirasının dolar karşısında değer kazanması üzerine dolarda yaşanan düşüş altına doğrudan yansımıştır. Bu yansıma önümüzdeki günlerde bazı yorumculara göre ” atılacak faiz arttırımları, yeni aşı çalışmaları ile altında yeni düşüşler olacağının sinyallerini vermektedir. ” şeklinde açıklamalarda bulunmuşlardır.

ALTIN ALINIR MI ?

Altının uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunu dile getiren uzmanlar “Altın alacak kişileri uyararak; en az 6 ay – 1 sene gibi uzun vade düşünerek altın alınması gerektiği ” şeklinde değerlendirmelerde bulunmaktadır. Altının her dönemde uzun vade yatırım aracı olduğunu, kısa vadede yatırım yapacaklar için altını tavsiye etmediklerini bildirmişlerdir.  Son olarak ; Ellerinde altın olan kişilerin beklemelerini tavsiye etmektedirler.

 

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]