Pek çoğumuzun hayali internetten güzel meblağlar kazanarak hayatımızı buna göre idame etmektir. Fakat internetten para kazanması sanıldığı kadar kolay değildir. Hatta internetten para kazanmak en zor para kazanma yöntemleri arasına girmektedir. Sabırlı bir çalışma ve akıllı, mantıklı iş yapma durumunda internetten para kazanabilmeniz mümkündür. Fakat bizler yine de umudunuzu kaybetmeyin diyoruz. Gerçekten internet üzerinde yaptığı çalışmalarla ayda binlerce liralık kazanç sağlayan, ailesinin geçimini sadece internetten elde ettiği kazançla gerçekleştiren pek çok insan tanıyorum. Dolayısıyla sabırlı bir çalışma ile sizler de internetten kazanç elde edebilirsiniz. Bu makalemizde internetten para kazanmak için birkaç yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yöntemlerin hepsini aynı anda uygulamayınız. Sadece sizin açınızdan en uygun olacak yöntemi uygulayınız.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

1.) Blog Kurarak Para Kazanma: Bir blog sitesi kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat Türkçe içerikle daha az para kazanacağınızı söylemeden geçmeyelim. Eğer yabancı dil bilgisine sahipseniz ve blogunuzun ziyaretçileri de Amerika, İngiltere gibi çeşitli ülkelerden ise bu durumda blog kurarak para kazanma yöntemlerini kesinlikle denemelisiniz. Çünkü blog kurarak kazanç elde eden kişi sayısı da epey bir fazladır. Ancak blog kurmak sabır gerektiren bir iştir. Gerek siteyle olsun gerekse içerikle ilgili olsun pek çok araştırma yapmanız ve vaktinizi buna odaklamanız gerekmektedir. Dolayısıyla blog kurarak para kazanma fikri şurada şöyle bir dursun.

2.) İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanma: Burada 2 çeşit yöntem mevcuttur. Birincisi internet sitesi tasarımı yaparak para kazanabilmeniz ikincisi ise e-ticaret sitesi kurarak para kazanabilmenizdir. Birinci yöntemde sizin uzmanlık alanınızın bilgisayar olması gerekmekte ve kodlarla doğrudan ilişkiniz bulunması gerekmektedir. Örneğin PHP, HTML, SQL gibi çeşitli bilgilere hakim olmanız sizi bir internet sitesi tasarlayacak seviyeye getirecektir. Bir diğer yöntem ise e-ticaret sitesi kurmaktır. E-ticaret sitesi kurması da gerçekten bütçe gerektiren bir iştir. Çünkü reklam vermek, ürün temin etmek, bunların faturasını kesmek sizleri epey zorlayacaktır. Bu nedenle internet sitesi kurarak para kazanma fikrini de şuraya alalım.

3.) Makale Yazarak Para Kazanma: Son zamanlarda makale yazarak para kazanma fikri ortaya çıktı. İnsanlar bilgisayarda yazmış olduğu makaleleri 100 kelimesi 1.5 TL’den satışa sunmaya başladılar. Bunun için de pek çok aracı site ortaya çıktı. Bunlardan en önemli siteler arasında iyi makale, süper içerik gibi siteleri sayabiliriz. Bu sitelere üye olarak makalelerinizi listeliyorsunuz ve alıcı çıktığı anda otomatik olarak o makaleyi satın almış oluyor. Makale yazarak para kazanmanın keyfi de bir başka olsa görek. Çünkü kendi el emeğinizi kazanca dönüştürme yolunda bir adım atmış oluyorsunuz. Bu fikri ben de ideal buluyorum.

4.) Anketlere Katılarak Para Kazanma: Bu fikir daha çok ülkemizde değil de yabancı platformlarda gelişmiştir. Fakat ülkemizde de anket doldurarak para kazanma imkanı sağlayan çeşitli internet siteleri mevcuttur. Bu internet siteleri sizlere aylık belirli dönemlerde anketler gönderir ve o anketleri doldurduğunuzda hediye puanlar ve hediye paralar kazanma şansına sahip oluyorsunuz. Bu tarz sitelere de Toluna TR, Panel Station, LifePoints, Ipsos TR, Marketagent, Mobrog firmalarını örnek verebiliriz.

DİPNOT :

İnternet üzerinde para kazanabileceğiniz çok farklı alanlar mevcuttur. Fakat bunların hepsini buraya yazabilmemiz mümkün değildir. Şuan için aklımıza gelen kazanç yöntemlerini zaten yukarıda paylaştık. Sizler de internetten para kazanma konusunda fikir sahibi iseniz aşağıdaki yorum yazma bölümünden yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]