“Evde makale yazarak para kazanmak” İnternette vakit geçiren hemen hemen herkesin mutlaka en az bir kez karşısına çıkan “Kolay para kazanma” başlığı altında reklamı yapılan sanıldığı kadar basit olmayan iş dalı. Yazı diline hakim , araştırmacı ruha sahip , okumaktan ve yazmaktan hoşlanan herkes bu işi yapabilir. Ev hanımları ve öğrenciler için orta ölçekli kazanç sağlayabilir. Tabi bu kazanç oranı ; reelde çalışan bir kişinin ay sonunda alacağı maaşa denk olmayacaktır. İlk duyulduğunda basit gibi gelen ancak yapıldığında zorluğunu farkedeceğiniz gerçek anlamda emek isteyen bir iş.

Eminim kafanızda şimdiden bir çok soru oluştu.Makale nasıl yazılır? Makale yazmak için nerelere başvurmak gerekir? Makale yazarak ne kadar para kazanabilirim? Akla ilk gelen sorular bunlar oluyor.Makale yazmak konusunda daha önce hiçbir deneyiminiz olmadıysa zorlanacağınız muhtemel.Ancak hiçbir şey zor değildir yeter ki azimli olun.

Makale yazmak konusunda gerekli yazım bilgileri kurallarına hakim olmanız şart çünkü sizinle ilk kez çalışacak insanlar sizden ilk olarak deneme makalesi ya da referans olarak gösterebileceğiniz daha önceden yazmış olduğunuz bir makale örneği isteyebilir… Bu nedenle hali hazırda yazım kalitenizi değerlendirmelerini sağlayacak bir makalenizin olması iş tekliflerini hızlı şekilde olumluya çevirmenizi sağlayacaktır.

Makale Yazarı Olurken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makale siparişleri blog ve site sahipleri tarafından sayfalarını güncel tutabilmeleri için dış kaynaklardan yani sizden yararlanarak elde ettikleri sanal bir güçtür.Sizin yazdığınız özgün makaleler sayesinde internet kullanıcılarına daha hızlı ulaşabilmeyi ve bilgilendirmeyi hedeflerler…

Özgün demişken makale yazmanın ilk ve değişmez şartı budur.Alıntı ile yazılan daha doğrusu kopyalanan hiçbir içerik metni kabul edilmez.Yani bu da demek oluyor ki size verilen konu üzerinden yazacağınız makaleyi gerekli incelemeleri yaparak kendi düşüncelerinizi kaleme almanızdır.

Makalelerinizi seo uyumlu da isteyebilmektedirler.İlerleyen zamanda siz de yazdıkça bu konularda bilgi sahibi olmaya başlayacaksınız.

Makale siparişlerinde öncelikle hangi alanda ne konuda yazacağınız belirtilir ve ardından bu konu üzerinden talep edilen kelime sayısı ile sınırlandırılır.

İşte tam da bu noktada sizin kazancınız belirlenmiş olacak.Çünkü fiyatlandırma makale içeriğindeki kelime sayısına göre hesaplanmaktadır.

Makale yazma kalitenize göre kendinize bir rakam belirleyebilir ya da size sunulan tekliflerden yola çıkabilirsiniz.

Genel olarak talep edilen kelime sayısı 200 – 300 kelime arasında değişmektedir.Bu kelime oranında her gün düzenli olarak yazdığınız taktirde kazandığınız miktar epey dolgun olacaktır.

Bir diğer önemli soru ise makale yazmak için nerelere başvurmanız gerektiğidir.İş ilanların yer aldığı sitelerden bu konuda destek alabilirsiniz.Güncel tuttuğunuz başvurunuzla gerekli kriterlerde işçi arayan firmalarla çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.Forumlara konu açarak size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.Eğer aktif olarak yazdığınız bir bloğunuz varsa sizin için büyük bir referans olacaktır buradan size ulaşmalarını daha kolay olur.

En çok merak edilen diğer soru ise evde makale yazarak ne kadar para kazanabilirim konusudur.Bu durum sizin bu işi ne kadar ciddiye aldığınızla doğru orantılı.Eğer bu işe gerçek manada bir iş gözüyle bakıp disiplinli şekilde çalışırsanız normal bir işçi maaşına denk düzeyde para kazanabilirsiniz.Bunu evde de olsanız gerçek bir işte çalışır gibi mesai harcayarak sağlayabilirsiniz tabi yine de evde olduğunuz için özellikle bayanlar için ev ile ilgilenmek ve yemek yapmak için zamanınız olacaktır.Çünkü tamamen özgür şekilde kendi evinizde rahat bir ortamda patron baskısı olmadan çalışıyor olacaksınız üstelik hiç bir kısıtlama olmadan sadece kendi düşüncelerinizi yazarak.

Kazancınızı arttıracak bir diğer konu da hazır makale.İş teklifleri alamadığınız dönemlerde güncel konularda makaleler hazırlayıp depolayabilirsiniz zira toplu makale satışı yapmakta mümkün.Çünkü bazı firma ve şahıslar çok sayıda makaleyi bir seferde talep edebilir.Bu nedenle elinizde hazır makaleleriniz bulunması faydanıza.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]