Dünya tarihinde büyük savaşlar uzun yıllar sürecek değişimleri beraberinde getirir. Birbiri olan bağlantısı ve olaylar zinciri tarih sahnesinde her zaman görülmüştür. Türklerin Anadolu’da asırlar boyu hüküm sürmesini sağlayacak olan Malazgirt Savaşı da bunun en büyük kanıtıdır. Bir tarafta Bizans diğer tarafta ise Selçuklu devleti. Büyük savaş kapıya dayanmış ve Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açacak o an gelmişti. Tarihte böylesine savaşları görmek her ne kadar mümkün görünse de o zamanı bugünde görebilmek hiçte kolay değil. Malazgirt 1071 filmi ile izleyiciler tarihi olayın en güzel halini görebilecek. Güçlü kadrosu ve muhteşem senaryosu ile beklentilerin fazlasını bu filmde bulabilirsiniz. 13 Mart 2020 tarihinde izleyici ile buluşmaya hazırlanan filmden çok şey bekleniyor. Yıllardır adeta bir destan gibi anlatılan Malazgirt savaşı beyazperdeye yansıması merak konusu.

Malazgirt 1071 Filminin Konusu

Tarihin en görkemli savaşlarından bir tanesi ilk kez sinema filmi olarak vizyona giriyor. Büyük Selçuklu Devleti ile Bizans imparatorluğu arasında ki çetin savaşı konu alan film oldukça merak ediliyor. Sultan Alparslan büyük bir savaşın eşiğinde olduğunun farkındadır. Fakat ne olursa olsun bu savaş Türklerin varoluşunu simgeleyecek yapıdadır. Anadolu gibi verimli topraklara sahip olmak ve uzun yıllar bölgede hüküm sürmek bu savaşa bağlıdır. Diğer taraftan Bizans ise topraklarını kaptırmamak ve bu uğurda ne gerekirse yapmak isteyecektir. Çetin geçecek savaşının en güzel hallerini Malazgirt 1071 yılında görebilirsiniz. İzleyiciyi tarihin en güzel halini sunacak olan film kısa sürede başyapıtlardan bir tanesi de olacaktır. Dünya tarihini yeniden çizecek bu savaşın sinemada ki hali de oldukça etkileyici olacaktır. Filmin her sahnesini pür dikkat izleyeceğiniz film farklı halleri sizlere aktarmaktadır. Beklentilerin yüksek olması da işe verilen ehemmiyeti ortaya koyduğu için muhteşem bir film sizleri bekliyor olacak.

Malazgirt 1071 Filmi Oyuncu Kadrosu

Beklentilerin yüksek olduğu film oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Alanlarında çok sayıda başarılı işlere imza atmış Malazgirt 1071 filmi oyuncu kadrosu en iyi oyunculuklarını bu filmde sergiliyor. Filmin kalitesini artıran oyuncuların her biri rolünün hakkını veriyor. Sultan Alparslan’ı canlandıran Cengiz Coşkun geçmişte ki başarılı oyunculuğunu bu filmde de ortaya koyuyor. Birçok dizi ve filmde rol alan aktör başvur olarak bu filmde beklentileri karşılayacak düzeye sahip. Diriliş Ertuğrul dizisinde ki baltası ile verdiği mücadele halen akıllardan çıkmıyor. Karakter olarak da üst düzey performansı ortaya koyuyor. Yüksek beğeni toplayan ve çok sayıda izleyicinin yakından takip ettiği Kuruluş Osman dizisine ne zaman dahil olacağı da merak konusu.

Kaliteli oyuncu kadrosuna sahip olan filmde rol alan Vildan Atasever, Caner Kurtaran ve Haluk Piyes başarılı performansları ile dikkat çekiyor. Tarihin en güzel halini yaşayacağınız filmin yönetmen koltuğunda ise Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar oturmaktadır. Çekimleri Konya’da yapılan filmin izleyici ile buluşması ile birlikte kısa sürede yüksek beğeni toplayacağı bekleniyor.

 

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]