Okulların Ne Zaman Açılacağı merakla beklenir iken beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ tan geldi. Korona Virüs tedbirleri kapsamında 14 Mart 2020 ‘de kapatılan okulların 1 Haziran 2020 Tarihi ile açılabileceğinin bilgisini verdi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK ?

23 Mart 2020′ de itibaren başlayan uzaktan eğitimin 31 Mayıs’ a kadar devam edeceğini, normalleşme süreci kapsamında seyrin iyiye gitmesi durumunda 1 Haziranda okulların açılabileceğini söyledi. Ayrıca Bakan Selçuk yaptığı açıklamada; Koşulların kötüye gitmesi durumunda ise mevcut durumun riske atılmaması ve şartların daha sıkı tutulması için okulların açılmasının Eylül ayına kayabileceği bilgisini verdi.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Herkesin aklındaki diğer bir soruda okulların ne zaman kapanacağı. Milli Eğitim Bakanlığının 2020 Takvimine göre normal şartlarda 19 Haziranda kapanacak olan okullarda öğrencilerin 11 haftalık yaz tatiline çıkmaları planlamıştı. Ancak Koronavirüs tedbirleri kapsamında 23 Mart 2020 itibari ile eğitimin uzaktan eğitime taşınması nedeniyle kapalı olan okulların 1 Haziran itibari ile açılması durumunda ne zaman kapanacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Bakan Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamalarda sürecin devam ettiğini ancak, buna rağmen öğrencilerin uzun yaz tatili yapmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]