Petshop ; Kısa tanımıyla hayvanların yiyecek ve çeşitli ihtiyaçlarının karşılandığı yerlerdir. Günümüzde hemen hemen herkesin evinde bir evcil hayvan bulunması bu sektörün büyük bir pastaya sahip olduğununda göstergesidir. Hele ki birde hayvanlara karşı bir sempatiniz var ise bu sektör tam size uygun olabilir.

Petshop’ lar genellikle kedi, köpek, kuş, balık vb. küçük hayvanların mama, aksesuar ve araç gereçlerini bulunduran işletmelerdir.

Petshop’ lar oturmuş bir müşteri portföylerini oluşturmaları durumunda oluşacak sabit sirkülasyon nedeniyle güzel bir ekmek kapısı olarak görülmektedir.

Petshop’ lar çok büyük maliyetler gerektirmeden açılabildiği için sektöre talep çok fazladır.

Petshop Açılışı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

  1.  İşletme sahibi tarafından doldurulacak başvuru dilekçesi.
  2.  İşyerinin tüm bölümlerinin görülebildiği, teknik resim kurallarına uygun olarak hazırlanmış onaylı bir adet proje.
  3.  İşyerinin yerleşim yeri ve bulunduğu çevresine ait bilgileri gösteren vaziyet planı.
  4.  Bağlı bulunduğu belediyeden ; Su kullanma belgesi
  5.  İşyerinin bulunduğu bölgedeki Veterine Hekimler Odasından alınmış oda kayıt belgesi ve en az bir yıl olarak düzenlemiş noter onaylı sözleşme.
  6.  Yangın, Patlama gibi mala ve cana tehlike oluşturacak şeylerden korunmak için alınmış önlemlerin kontrolü için İtfaiye müdürlüğünden alınmış belge.

Bu belgeler ile yapılan başvuru sonucunda işletmenizi kolayca açabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki veteriner hekimler ile anlaşmalı çalışıp sizin işletmenizden hayvan sahiplenen kişileri buralara anlaşmalı fiyatlar üzerinden yönlendirebilir, Bu sayede hem müşteri tarafından olumlu sonuçlar alabilir hem de ilgi ve alaka gösterdiğiniz için yeni müşterilere referans olarak gösterilebilirsiniz. Unutmayın Ticaretin en büyük kuralı dürüst olmaktır.

www.konuv.com

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]